• Adó 2 %-a

• Tisztelt Szülők és Iskolabarátok!

Idén, 2022-ben is módjában áll minden adófizető állampolgárnak dönteni a tavalyi évre befizetett adójának 2 százalékáról – támogathat egy általa választott civilszervezetet, alapítványt. Ez senkinek sem jelent többletkiadást, döntésével azonban segítséget nyújt a szervezetnek, iskolánknak, óvodánknak, gyermekeinknek. A nagymagyari Alapiskola Szülői Szövetsége nevében tisztelettel kérek minden jószándékú, gyermekeink oktatását és nevelését fontosnak tartó személyt, akinek módjában áll idén, 2022-ben is felajánlani már befizetett adójának 2 százalékát valamely regisztrált szervezet számára, hogy tegye ezt Szülői Szövetségünk javára.

Amennyiben munkáltatója készíti el a tavalyi évi adóbevallását, akkor a kérvényben (Žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania) be kell jelölni x-szel a "VII. Žiadosť o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane" pontot. Ezzel jelzi munkáltatójának, hogy szándékában áll az adó 2 százalékát felajánlani, és kéri az igazolást a befizetett adóról. Ehhez az igazoláshoz kell csatolni azt a nyilatkozatot, melyben megjelöli a kedvezményezett szervezetet a pontos adatokkal együtt. Iskolánk honlapjáról le lehet tölteni ezt a nyilatkozatot kitöltött adatainkkal a Dokumentumok menüpont alatt. Majd az igazolást és a nyilatkozatot le kell adni az adóhivatalban – jó esetben ezt vállalja a munkáltató. Ha nem, akkor kérem juttassák el az iskolába, és leadjuk együtt a begyűjtött igazolásokat és nyilatkozatokat. Ha pedig önállóan nyújt be adóbevallást, akkor az adóbevallási nyomtatványon szintén ki kell tölteni az adatainkat.

Bizalmát és támogatását előre is köszönjük!