• Tisztelt Szülők és Iskolabarátok!

• Az adótörvény ebben az évben is lehetőséget ad Önöknek arra, hogy az előző év, azaz a 2022. év egész éves jövedelemadójuk 2%-nak sorsáról szabadon, önállóan dönthetnek és ezzel személyesen támogathatnak vele alapítványt, civil szervezetet, mely Önöknek egyáltalán nem jelent többletkiadást.

Ezért szeretnénk Önöket megkérni, hogy éljenek törvény adta jogukkal, és az éves befizetett adójuk  2%-nak ajándékozásával támogassák a Nagymagyari Magyar Tannyelvű Alapiskola mellett működő Szlovákiai Magyar Szülők Szövetségét.

Ha úgy döntenek, hogy az alapiskola mellett működő Szülői Szövetséget és ezzel együtt az Alapiskolát fogják támogatni, kérjük Önöket, hogy munkahelyük bérelszámolójánál legkésőbb február 15-ig tegyenek írásbeli szándéknyilatkozatot arról, hogy adójuk 2%-át adományozni fogjákés kérjék el az ehhez szükséges igazolást is. (Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti na účely vyhlásenia o poukázaní sumy do výšky 2 % alebo 3 % zaplatenej dane fyzickej osoby podľa zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon“) za rok 2022).

A befizetett adójuk 2%-nak felmutatásához szükséges nyomtatványt mellékelten csatoljuk. A Nyilatkozatot (Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% (3%) zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby ....)  a munkaadótól kapott Igazolással (Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov.....) az illetékes adóhivatalnál (az Ön lakhelyéhez tartozó adóhivatalnál) legkésőbb 2023. április 30-ig vagy az alapiskolában 2023. április 23-ig kérjük leadni.

Köszönettel, az MTA mellett működő SzSz tagjai

Podanie vyhlásenia o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov za rok 2022

Útmutató a Jövedelemadó 2%-nak felmutatásához szükséges Nyilatkozat kitöltéséhez